Процесът по изпълнение на поръчки е основна операция на всеки разпределителен център. Той започва от момента, в който постъпи поръчка от клиент в разпределителния център, и приключва, когато поръчката е готова за изпращане.
Изпълнението на поръчки се случва по няколко начина – от ръчно подбиране на отделните предмети в склада до автоматично сортиране, което осигурява пропускателна способност до 20000 предмета в час.
Начинът на изпълнение на операциите е от първостепенно значение, тъй като това влияе на всички аспекти от работата на центъра за обработка на поръчките. Ефективността на операциите и точността на изпълнение на поръчките са много важни, защото от техните показатели зависи, в крайна сметка, степента на удовлетвореност на клиентите.
Точно затова операциите трябва да се извършват бързо и сигурно, за да се намали максимално времето между оформянето на поръчката и нейното получаване, а това време зависи от ефективността и скоростта на обработка на поръчките в разпределителните центрове.
В сезоните с повишена активност на клиентите изпълнението на поръчки стартира много процеси и изисква да има буферни зони, чийто размер се определя от прогнози и предположения. За да е ефективна работата на различните автоматизирани процеси за събиране на данни (съхранение, подбиране, инвентаризация и т.н.), трябва да се обработят огромна маса данни. Служителите трябва толкова бързо да управляват логистичните операции на търговеца, както той сам би управлявал тези операции.
Защитените мобилни и ръчни устройства от Datalogic, които предлагаме за Вас на атрактивни цени, са точно това решение, което може да удовлетвори тези нужди.
Управлението на наличностите е необходимо, за да знаете какви стоки, в какво количество и кога трябва да заявите, за да не се получи дефицит. За тази цел се води отчет на движението на стоките от момента на закупуването им до продажбата им.
Ефективното управление в реално време гарантира наличието на достатъчно наличност на стоките за изпълнението на клиентски поръчки и възпрепятства възникването на дефицит.
Един от показателите за добро управление на наличностите е техният оборот. Оборотът е показател, който отразява колко стоки са продадени за определен период. Компаниите не трябва да държат на склад повече стоки, отколкото продават. Лошият оборот на стоките може да доведе до презапасяване и липса на продажби.
Управлението на наличностите има жизненоважно значение за здравето на бизнеса, тъй като гарантира, че в склада няма да има прекалено много или прекалено малко стоки, което ще намали риска от поява на дефицит и грешки. Стандартните баркодове позволяват на доставчиците да изключат допускането на грешки, свързани с човешкия фактор, които се появяват при ръчното изпълнение на инвентаризация.
Всеки, който се занимава с изпълнение на голям брой поръчки, не може без баркодове. Технологиите за сканиране на баркодове лежат в основата на процесите на управление на наличностите, изпълнението и изпращането на поръчките. Те помагат да се предотврати допускането на грешки, свързани с човешкия фактор, в системата за управление на склада и операциите във вътрешната логистика.
Воденето на ръкописна документация и ръчното въвеждане на данни с клавиатурата правят възможно допускането на грешки в някакъв процент, докато баркод сканирането е по-точен и надежден начин за въвеждане на данни.
Благодарение на автоматизираните решения за изпълнение на поръчки на базата на баркод технологиите складовете могат да удовлетворят нарастващото търсене от страна на компании, занимаващи се с електронна търговия. Баркод скенерите, които се използват в решенията за обработка на поръчки, също са необходими на етап доставка. Етикетите на стоките, които се изпращат, се сканират и поръчките се изпращат към клиентите спрямо информацията, която се съдържа в тези етикети.
Продуктите, които се изпращат от доставчици в търговията на дребно, трябва да се проследяват по цялата верига на доставките. В зависимост от използваното в системата за изпълнение на поръчките решение, баркодове могат да се сканират с различни видове устройства. Това могат да са изцяло автоматизирани системи, полуавтоматизирани (използват се настолни баркод скенери) или ръчни (събирането на данни се осъществява от оператора посредством ръчно устройство).
Leave a Comment